nautilus-renamer - en to ar translation catalogue (9 entries)

en: _Substitute
ar: _استبدال

en: _Undo
ar: _تراجع

en: Original filename
ar: اسم الملف اﻷصلي

en: Day of month
ar: اليوم من الشهر

en: Numerical month of year
ar: رقم الشهر

en: Simple dayname, e.g., Mon
ar: اسم اليوم المختصر، مثلا Mon

en: The first three letters of filename.
ar: اول ثلاث حروف من اسم الملف

en: Original Name
ar: الاسم الأصلي

en: New Name
ar: اسم جديد
