nautilus-renamer - en to el translation catalogue (58 entries)

en: _Pattern
el: _Μοτίβο

en: _Substitute
el: _Αντικατάσταση

en: C_ase
el: _Πεζά/Κεφαλαία

en: _Undo
el: Αναί_ρεση

en: Original filename
el: Αρχικό όνομα αρχείου

en: Parent directory
el: Γονικός φάκελος

en: Filename without extenstion
el: Όνομα  χωρίς κατάληξη

en: File extension
el: Κατάληξη αρχείου

en: Day of month
el: Ημέρα του μήνα

en: Full date, e.g., 24Sep2008
el: Πλήρης Ημερομηνία

en: Numerical month of year
el: Μήνας (Αριθμητικά)

en: Year, e.g., 1990
el: Έτος

en: Full month name, e.g., August
el: Μήνας (Ολογράφως)

en: Simple month name, e.g., Aug
el: Μήνας (Συντομογραφία)

en: Full day name, e.g., Monday
el: Μέρα (Ολογράφως)

en: Simple dayname, e.g., Mon
el: Μέρα (Συντομογραφία)

en: The first three letters of filename.
el: Τρία πρώτα γράμματα

en: _Extension
el: Κατάληξη

en: _Recursive
el: Αναδρομή

en: Also operate on extensions
el: Τροποποίηση και των καταλήξεων

en: Also operate on subfolders and files
el: Τροποποίηση και των υποφακέλων

en: Refresh Previe_w
el: Ανανέωση Προεπισκόπησης

en: Original Name
el: Αρχικό όνομα

en: New Name
el: Νέο όνομα

en: Pre_view
el: _Προεπισκόπηση

en: Enter the pattern here ...
el: Εισάγετε μοτίβο εδώ...

en: Enter the base pattern to rename. Click '?' for available patterns.
el: Εισάγετε τη βάση του μοτίβου. Πιέστε '?' για τα διαθέσιμα μοτίβα.

en: Delete or replace multiple characters and words...
el: Διαγραφή ή αντικατάσταση λέξεων ή χαρακτήρων

en: Words to be replaced separated by "/", e.g., 1/2 ...
el: Λέξεις προς αντικατάσταση (χωριζόμενες με "/", π.χ. 1/2...)

en: Corresponding words to replace with, e.g., one/two ...
el: Αντίστοιχες λέξεις που θα χρησιμοποιηθούν, π.χ ένα/δύο...

en: Enter the characters or words to be replaced, separated by '/'
el: Εισάγετε τις λέξεις ή τους χαρακτήρες προς αντικατάσταση, χωριζόμενες με "/"

en: Enter the corresponding words to replace with
el: Εισάγετε τις αντίστοιχες λέξεις ή χαρακτήρες που θα χρησιμοποιηθούν

en: Keep Original Case
el: Διατήρηση πεζών/κεφαλαίων

en: ALL IN CAPITALS
el: ΟΛΑ ΚΕΦΑΛΑΙΑ

en: all in lower case
el: όλα πεζά

en: First letter upper case
el: Το πρώτο γράμμα κεφαλαίο

en: Title Case
el: Κεφαλαία/Πεζά τίτλου

en: Capital Case After ...
el: Κεφαλαία μετά από...

en: Choose One
el: Επιλέξτε

en: Choose the casing style you want to apply.
el: Επιλέξτε τη μορφοποίηση που θέλετε να εφαρμόσετε.

en: <b>Undo the last operation inside this folder.</b>
    
     <span
el: <b>Αναίρεση της τελευταίας αλλαγής σε αυτόν τον φάκελο.</b>

en: <span color='red' weight='bold'>No log file is found in this folder.
el: <span color='red' weight='bold'>Δεν βρέθηκε αρχείο καταγραφής σε αυτόν τον φάκελο.

en: Enter a list of letters or words, seperated by '/'.
el: Εισάγετε μια λίστα γραμμάτων ή λέξεων, χωριζόμενες με "/"

en: _First Letter
el: Πρώτο γράμμα

en: A list of sequences, separated by '/'. The letters after them will be capitalized.
el: Μια λίστα ακολουθιών, χωριζόμενων με "/". Τα γράμματα μετά απο αυτές θα γίνουν κεφαλαία.

en: Capitalize the first letter
el: Πρώτο γράμμα κεφαλαίο

en: No file selected
el: Δεν επιλέχθηκε αρχείο

en: Please, select some files first.
el: Παρακαλώ επιλέξτε αρχεία.

en: Rename successful
el: Μετονομασία επιτυχής

en: renamed %d files successfully.
el: Μετονομάσθηκαν επιτυχώς %d αρχεία.

en: File Already Exists
el: Το αρχείο υπάρχει ήδη.

en:  already exists. Use Undo to revert.
el:  Υπάρχει ήδη. Χρησιμοποιήστε την Αναίρεση.

en: Not Enough Random Number Range
el: Δεν επαρκούν οι τυχαίοι αριθμοί

en: Please, use a larger range
el: Χρησιμοποιήστε μεγαλύτερο διάστημα

en: Undo Failed
el: Η αναίρεση απέτυχε

en: Log file not found
el: Δεν βρέθηκε αρχείο καταγραφής

en: Undo successful
el: Αναίρεση επιτυχής

en: %d files restored.
el: %d αρχεία επαναφέρθηκαν.
