nautilus-renamer - en to fi translation catalogue (28 entries)

en: C_ase
fi: K_irjain

en: _Undo
fi: _Kumoa

en: Original filename
fi: Alkuperäinen tiedostonimi

en: Parent directory
fi: Ylähakemisto

en: Filename without extenstion
fi: Tiedoston nimi ilman tiedostopäätettä

en: File extension
fi: Tiedostopääte

en: Day of month
fi: Kuukauden päivä

en: Year, e.g., 1990
fi: Vuosi, esim. 1990

en: Full month name, e.g., August
fi: Kokonainen kuun nimi, esim. elokuu

en: Simple month name, e.g., Aug
fi: Lyhennetty kuun nimi, esim. elo

en: Full day name, e.g., Monday
fi: Kokonainen päivän nimi, esim. maanantai

en: Simple dayname, e.g., Mon
fi: Lyhennetty päivän nimi, esim. ma

en: Also operate on subfolders and files
fi: Tee muutokset myös alikansioihin ja niiden tiedostoihin

en: Refresh Previe_w
fi: Päi_vitä esikatselu

en: Original Name
fi: Alkuperäinen nimi

en: New Name
fi: Uusi nimi

en: Pre_view
fi: _Esikatselu

en: ALL IN CAPITALS
fi: KAIKKI SUURIN KIRJAIMIN

en: all in lower case
fi: kaikki pienin kirjaimin

en: First letter upper case
fi: Ensimmäinen kirjain isolla

en: Choose One
fi: Valitse yksi

en: _First Letter
fi: _Ensimmäinen kirjain

en: No file selected
fi: Tiedostoa ei ole valittu

en: Please, select some files first.
fi: Valitse ensin tiedostoja.

en: Rename successful
fi: Uudelleen nimeäminen onnistui

en: File Already Exists
fi: Tiedosto on jo olemassa

en: Log file not found
fi: Lokitiedostoa ei löytynyt

en: %d files restored.
fi: %d tiedostoa palautettiin.
